دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 871
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
من امروز یک اوریگامی ساده و خاطره انگیز براتون میگذارم:
دسته ها :
به همه ی بازدید کنندگان وبلاگم روز پدر و معلم را تبریک میگم
دسته ها :

بسمه تعالی

از روزگاران قدیم همیشه لاشخور ها بی رحم ، وحشی ، خشن ، شر ، و قسیر القلب بودند . انها منفور و ترد شده بوده اند و  هیچ کس دوست نداشت  با آنها رابطه داشته باشد برای همین انها همیشه به دنبال این بودند که یا تلافی کنند یا به پرندگان دیگر حمله کنند.لاشخور ها به هیچ چیزی قانع نبودند و همه چیز را برای خود می خواستند. چه بسا لاشخورانی که حرسشان باعث کشته شدن شدنشان توسط پرندگان شکاری شده بود.

در جایی دیگر،زمانی که پرندگان مهاجر به دنبال جای جدید برای زندگی در زمستان بودند ،به خشکی جدیدی رسیدند آنها نمی دانستند انجا کجاست پس به همین دلیل اسم انجا را بیت المقدس گذاشتند. انها در انجا به گشت و گذار پرداختند تابه مناطق قشلاق رسیدند کل زمستان را در انجا سر کردند و اوایل بهار به سرزمین های اصلی خود مهاجرت کردند و برای لاغ ها تعریف کردند کهدر چگونه جایی زمستان را سر کرده اند کلاغ ها این خبر را بین همه ی حیوانات پخش کردند و این خبر به گوش لاشخور ها هم رسید لاشخور ها از این که سر زمین جدیدی کشف شده بود بسیار شادمان بودند؛ زیرا می توانستند آنرا برای خود کنند.لاشخور ها همگی در چند روز پیش هم جمع شدند؛ و با طرح و برنامه ریزی گروهی از لاشخور ها را برای شرایط سخت و دشوار تعلیم دادند و برای تحقیق درباره ی اب و هوا و اقلیم بیت المقدس فرستادند. گروه ابتدا به ساحل رسیدند سپس به جنگل ها رفتند و آب و هوای خوب جنگل های بیت المقدس دیدند اما در گشت زنی های درون جنگل به گروهی از بومیا برخوردند  رفتار بومیان با گروه اصلا خوب نبود زیرا لاشخور ها را بیگانه می دانستند و به گروه گوشزدکردند که اگر به خواهند به سرزمینشان تجاوز کنند آنها را بیرون خواهند کرد؛ بعد به مناطق بیابانی و گرم رسیدند. گروه برای چنین اب و هوایی آ موزش دیده بود از ان منطقه به راحتی گذر کرد و به این ترتیب تمامی اطلاعات جمع آوری شد گروه در راه برگشت به زندگی خوب و بی دقدقه ی خود در بیت المقدس فکر می کردند اما چیزی در این بین سد رامهشان بود و آن هم بومی های آن منطقه بود  بالاخرهبه سرزمینشان رسیدند وقتی رسیدند دیدند که برای دیگر پرندگان مانند دشمنی دیرینه هستد اما وقتیلاشخور های دیگر را دیدند فهمیدند قزیه چیست لاشخور ها دو هم جمع شده بودند و جلسه می گرفتند و حرکات مشکوکی داشتند و پرندگان شک کرده بودند که لاشخورها بیت المقدس می خواهند به آنها حمله کنند.

حالا همه اماده وسر حال وبانشاط و با امید در سر زمینی دیگر به قدرت خواهند رسید، تفر خود را اغاز کردند. در بین راه کسانی در مانده شدند بعضی از خستگی تلف شدند وبیشتر جوانان سالم ماندند انها یکی دوبار مورد تهاجم پرندگان گوشتخوار  نیز قرار یگرفتند اما از انجایی که خود انها پرندگانی گوشتخوار بودندهمه متجاوزا را ازمیان برداشتند وبه سفر خود ادامه دادند.

پس از طی کردن مسیری طولانی به مقصدشان یعنی بیت المقدس رسیدند.انها درابتدای رسیدنشان به بیت المقدس به خشگذرانی پرداختند اما خبر رسیدنشان به بیت المقدس به گوش بومیان رسید.بومیان خود را آماده ی نبرد با لاشخورها کردند و شروع به حرکت به سوی لاشخورها نمودند گشت زن های لاشخورها نیز  خبر نزدیک شدن بومیان را با همه در میان گذاشتند، به سرعت همه ی لاشخور ها دور هم جمع شدند و شروع به بحث کردند.

ادامه هفته ی دیگر

 

 


 

 

 

 

دسته ها :
دسته ها :
X